poniedziałek, 3 lipca 2017

"Granat poproszę!" Olga Rudnicka 15/52/2017

U Rudnickiej jak zwykle dużo się dzieje. Mamy tu pełnokrwistą bohaterkę, Emilię Przecinek - pisarkę powieści dla kobiet, a prywatnie matkę dwójki nastolatków, która właśnie dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla innej kobiety. Jest intryga, wątek kryminalny,  jak w innych powieściach tak i tu mowa o przystojnym policjancie, który wpada w oko głównej bohaterce. Powieść nie jest jakoś szczególnie zaskakująca, ale przyjemnie się czyta i czasem można zaśmiać się w głos. I choćby dlatego, czas spędzony na czytaniu kolejnej powieści Rudnickiej nie jest czasem straconym ;-)


Tytuł: "Granat poproszę!"
Autor: Olga Rudnicka
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Prószyński i Ska
15/52
(2 cm)


Z noty wydawniczej:
Emilia Przecinek - lat trzydzieści dziewięć, sto pięćdziesiąt sześć i pół centymetra wzrostu, znana autorka romantycznych powieści, matka dwojga nastolatków, szczęśliwa mężatka. Wierzy w uczucie do grobowej deski, choć wie, że czasem miłość nie uskrzydla, lecz zasiada przed telewizorem i hoduje brzuszek. Przykładna żona Cezarego, który nagle postanawia zostać szczęśliwym mężem, ale innej kobiety (nie dość, że młodszej, to jeszcze wyższej, co szczególnie boli Emilię) i pozostawia swoją ślubną z niespłaconym kredytem hipotecznym, dwójką dzieci oraz teściową i matką na karku.
Los nie sprzyja przyszłej rozwódce. W dodatku jej reputacja zawodowa zaczyna się walić, gdyż z konta firmy, w której pracowała wiarołomny małżonek, znika ogromna suma pieniędzy, a jego kochanka zostaje znaleziona martwa. W tej sytuacji można zrobić tylko jedno. Wziąć sprawy w swoje ręce.

O autorze słów kilka:
O Oldze Rudnickiej przeczytasz tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz