czwartek, 15 czerwca 2017

"Krew na śniegu" Jo Nesbo 14/52/2017

To moje pierwsze spotkanie z Jo Nesbo i muszę przyznać, że niezbyt udane. Nie wiem, czy wszystkie jego książki są napisane w tym stylu, czy tylko ta jest taka słaba. 

"Krew na śniegu" to historia o płatnym mordercy Olavie, jego zauroczeniu żoną szefa Coriną (na którą zresztą dostaje zlecenie od szefa) czy wreszcie o miłości do głuchoniemej Marii (która jak się okazuje wcale głuchoniema nie była, po prostu bardzo słabo mówiła po norwesku!). To tak w skrócie. Więcej chyba nie napiszę, bo właściwie  nie ma o czym pisać. Tak jak mówiłam, niezbyt udana ta książka.


Tytuł: "Krew na śniegu"
Autor: Jo Nesbo
Liczba stron: 164
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
14/52
(1,3 cm)

Z noty wydawniczej:
Olav zarabia na życie jako płatny morderca. Nie ma przyjaciół ani rodziny. Pewnego dnia spotyka kobietę swoich marzeń, ale... Po pierwsze, ona jest żoną jego szefa. Po drugie, Olav właśnie dostał zlecenie, by ją zabić.

O autorze słów kilka:
Urodził się w roku 1960 w Oslo. Z wykształcenia ekonomista; pracował jako dziennikarz i makler. Finanse porzucił jednak dla pisania. Jest też muzykiem rockowym, członkiem zespołu Di Derre, dla którego pisze teksty. Nagrał płytę solową. Jego bestsellerowy cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole, przetłumaczony na ponad czterdzieści języków, zdobył kilkanaście nagród krajowych i zagranicznych. Powieść Łowcy głów została w 2012 roku przeniesiona na ekrany kin. Rok później brytyjski magazyn "Empire" uhonorował ten film nagrodą za "Najlepszy Thriller". Prawa do ekranizacji Pierwszego śniegu zostały zakupione przez Working Title, a nad filmowymi adaptacjami książek Syn oraz Krew na śniegu pracuje wytwórnia Warner Bros.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz